
Sto je partnerem Days of Architecture and Design Slovakia 2020
Vysoce kvalifikovaní projektanti a architekti byli vždy jedním z klíčů úspěchu Sto. Jsou to oni, kdo jsou zodpovědní za to, že vysoce kvalitní výrobky a systémové komponenty Sto se úspěšně stanou součástí jimi projektovaného a navrhovaného objektu. Ruku v ruce s architektonickou komunitou se koncern Sto v průběhu mnoha let vyvíjel v to, co je dnes: a koncern Sto je za to této skupině profesionálů velmi vděčný. I partnerství s projektem DAAD je součástí této dlouholeté a úzké koexistence.
Centrálou bude moderované vysílací studio, rozsáhlé slovo bude mít slovenská architektonická tvorba
Studio bude dějištěm živých vstupů a diskusí s online sledováním prostřednictvím linku, zveřejněného na internetové a facebookové stránce DAAD. Další novinkou, která reaguje na okolnosti dnešních dnů, je poměr zahraničních a domácích spíkrů. Zatímco po minulé roky se program DAAD opíral zejména o zahraniční hosty, v roce 2020 bude mít rozsáhlé slovo slovenská architektonická tvorba. Vystoupení, ale i diskuse budou divákům zprostředkovány formou živých vstupů z vysílacího studia nebo prostřednictvím live stream kanálů. První večer bude patřit formátu EGO, který představuje výrazné postavy slovenské architektury. Letos to budou architekti Jan Studený a Peter Stec. Slovenskou architektonickou scénu budou dále v rámci DAAD reprezentovat košický architekt Tomáš Boroš, architekti ze studia GRAU, Irakli Eristavi z prešovského ateliéru zerozero a bratislavské ateliéry Plural, GutGut a N / A. Mezinárodní dění zastoupí architekt Samuel Barclay z indického ateliéru Case Design, dále architekt Adam Caruso z londýnského studia Caruso St John Architects, André Kempe z ateliéru Kempe Thill z Rotterdamu, italská architektka Francesca Torzo a uznávaný portugalský architekt, nositel Pritzkerovy ceny, Eduardo Souto de Moura.
Druhou část názvu DAAD tvoří design, a i tato část programu je lákavá
Z této oblasti se v rámci letošního ročníku představí vedoucí Slovenského muzea designu, designér a kurátor Maroš Schmidt, dále známý český publicista a kurátor Adam Štěch a mladý designér Jiří Krejčiřík. Kritické reflexe budou tvořit dvě živě vysílané diskuse. U příležitosti vydaní nejnovější Ročenky slovenské architektury se její autoři Henrieta Moravčíková, Peter Szalay a rakouský kritik architektury Matthias Boeckl zamyslí nad aktuálními procesy a tendencemi domácí architektonické tvorby. Druhá diskuse s názvem „Co s ikonami modernismu?“ otevře naléhavé otázky ochrany architektonického dědictví. Mezi účastníky bude primátor Bratislavy Matúš Vallo, Jan Mackovič z Krajského památkového úřadu Bratislava, architekt Pavel Paňák a teoretička a historička architektury Henrieta Moravčíková, která zastupuje mezinárodní organizaci na ochranu památek moderní architektury DOCOMOMO. Moderátorem bude redaktor Deníku N Patrik Garaj.
Z pravidelných výstavních formátů festivalu DAAD nebude i letos chybět Superdesignstudio, každoroční výstava Development nebo oblíbené Opendesignstudio. Více informací o festivalu DAAD včetně programu najdete na http://www.daad.sk/ nebo na facebookovém profilu https://www.facebook.com/DAAD.sk.
Přihláste se k odběru novinek
Prihlásiť sa k newsletteruPřihláste se k odběru novinek
Přihlásit se k newsletteruSdílejte článek se svými přáteli
Tweet
Fasáda nové školy se vzhledem cihlového zdiva odráží vizi architektů

Strabrecht College se přestěhovala do nových prostor
Ze stávající budovy zůstala pouze tělocvična. Ta byla "napojena" na novou budovu a nachází se hned vedle sportovišť. Na ploše necelých 8 000 m2 jsou rozmístěny kolem centrální posluchárny čtyři skupiny budov s prostory pro teoretickou i praktickou výuku a místnosti pro studenty. Otevřené vnitřní prostory, jeden z charakteristických prvků staré budovy, se objevují i v nové budově. Přivádějí přirozené světlo do vnitřních prostor školy, dávají možnost výuky mimo učebnu a poskytují zjemnění měřítka v obrysech, které navazuje na strukturu okolí. Velkými okny učeben a tříd je příroda stále přítomna i v interiéru. Nová škola zaujme také svými světlými zděnými stěnami, které vynikají uprostřed zelené plochy.

Speciální opláštění z pásků StoCleyer B
Fasáda není z cihel, i když se to tak na první pohled může zdát. Díky vhodně zvolené kombinaci fasádních pásků StoCleyer B, kterou navrhli a sestavili architekti, získala budova přesně vzhled, který si tvůrci nové školy představovali. Pásky StoCleyer B i na budově strabrechtské školy prokázaly, že představují rychlé a jednoduché řešení pro realizaci zateplených fasád s autentickým cihlovým vzhledem. S nabídkou více než 130 cihlových povrchů otevírají širokou škálu designových možností a pohled na fasádu školy ukazuje, že je tvůrci fasády dokonale využili. Materiálové vlastnosti flexibilních cihlových pásků, které byly optimalizovány speciálně pro zateplovací systémy, jim umožnily přetvořit architektonický návrh na efektivní a spolehlivé stavební řešení.
Seznamte se s cihlovými obkladovými pásky StoCleyer B
Cihlové obkladové pásky StoCleyer B, které jsou optimalizovány pro fasádní zateplovací systémy, umožňují neuvěřitelně snadno kombinovat robustní vzhled cihlové fasády s vysoce efektivní tepelnou ochranou budovy. Bližší informace získáte v našem katalogu, který si můžete stáhnout zde, nebo na konzultaci, kterou si můžete domluvit se zástupcem našeho obchodního týmu.
Informace o projektu:
Investor: Strabrecht College, Geldrop, Nizozemsko
Místo: Grote Bos 2, Geldrop
Architekt: Atelier PRO Architects, Haag
Realizace: Fleurbaaij, Aalten
Kompetence Sto:
- zateplovací fasádní systém StoTherm Classic s obložením ve vzhledu cihlového zdiva StoClyer B
Fotografie: Ronald Tillermann, Rotterdam