Materiály budoucnosti. Vyvinuto pro svět současnosti.

Prozkoumejte řadu nejudržitelnějších fasádních materiálů od Sto.

Zjistit víceStáhnout brožuru

Udržitelné fasádní materiály

Na ničem jsme nešetřili – kromě minerálního oleje.

Jako projektant či zkušený stavebník chcete pracovat s jistotou, udržitelně a čistým svědomím. K tomu však potřebujete ty správné materiály. Kvalita, ochrana klimatu a zachování zdrojů byly základními principy, kterých jsme se drželi při vývoji naší nové produktové linie AimS®, kterou chceme uvést na stavební trh nové ekologické, ekonomické i sociální standardy a zároveň Vám přinést skvělé aplikační vlastnosti.

Materiály v naší nové produktové linii AimS® jsou vyrobeny z více než 95 % z obnovitelných a snadno dostupných zdrojů. Navíc 30 % pojiva v materiálech je vyrobeno na bázi ekologického borového oleje na místo běžného minerálního oleje.

Stavět s láskou. Stavět zodpovědně.

Zjistit více

Základní surovinou nového pojiva je borový olej. Borovicová kůra, která je jeho základem, pochází z odpadu dřevařského průmyslu.


Fasády šetrné k životnímu prostředí

 1. Šetří vzácné přírodní zdroje
  Vyrobeno z více než 95 % obnovitelných a snadno dostupných surovin.
 2. Šetří litry minerálního oleje
  Až 30 % pojiva je na bázi ekologického borového oleje – namísto minerálního oleje.
 3. Prodlužují renovační cykly budov
  Maximální odolnost proti prasklinám, a to i při nárazech do 15 joulů.
 4. Bez cementu
  Výrazně snižují CO2 stopu fasádních systémů, protože v recepturách nepoužívají cement.
 5. Trvale udržitelná protipožární ochrana
  Třída požární ochrany A2-s1, d0 podle EN •13501-1
 6. Oceňované řešení
  Řada AimS získala světoznámé ekologické označení Blue Angel

Udržitelné řešení ve všech ohledech

Zdroje pojiv na bázi minerálních olejů se jednou vyčerpají. Pokud je však v již v současnosti nahradíme v co největším množství pojivy z obnovitelných a klimaticky neutrálních zdrojů, pomůžeme zachovat život, jak jej známe pro nás a další generace.

I to pro nás ve Sto znamená stavět zodpovědně.

Při vývoji řady AimS® bylo jedním z cílů, aby nové suroviny nekonkurovaly zdrojům v potravinářském průmyslu, neobsahovaly ethanol nebo palmový olej a aby se při jejich výrobě v žádném případně nevyužívala dětská práce či jiný druh neetických praktik, nebo aby suroviny nebyly přepravovány na dlouhé vzdálenosti. Naším novým pojivem na bázi borového oleje jsme trefili do černého. Borovicová kůra je totiž surovinou, která se hojně vyskytuje jako odpad v dřevařském průmyslu. Vlastnosti takto získaného borového oleje jsou srovnatelné s vlastnostmi olejů získaných z ropy. Tím jsme také zachovali vysoké standardy našich fasádních materiálů.

Gabriele Egle, naše odbornice specializující se na barvy, laky, plasty, výzkum a vývoj, Sto SE & Co. KGaA

Jack van Leeuwen, vedoucí vývojové laboratoře disperzních produktů

Naším cílem je jít ještě dál.

Jack van Leeuwen, vedoucí vývojové laboratoře disperzních produktů:

„Při vývoji nového pojiva pro řadu materiálů AimS® jsme museli mít na zřeteli fakt, že toto nové ekologické pojivo nemůže fungovat jen v jednom materiálu, ale v celé produktové linii. Navíc podíl použitých obnovitelných materiálů musí být jednoduše ověřitelný. Toto se zatím ve stavebním průmyslu nikomu nepodařilo a můžeme s jistotou říci, že Sto je na tomto poli průkopníkem.

Vzhledem k faktu, že se nám podařilo zkombinovat vývoj udržitelného fasádního materiálu s neomezenými možnostmi praktického použití, je dosažení hodnoty 30 % borového oleje obrovským úspěchem. Samozřejmě toto je jen začátek cesty a naším cílem je jít ještě dál a vývoj využití většího podílu bio surovin v našich materiálech stále probíhá. Jsme optimisté a očekáváme, že v budoucnu budeme schopni snížit potřebu minerálního oleje do našich pojiv ještě mnohem více a zároveň jej nahradit i v našich běžných fasádních materiálech. Aktuálně neustále rozšiřujeme portfolio našich udržitelných materiálů, které se stávají stále častěji volbou pro naše ekologicky smýšlející obchodní partnery.“


Udržitelný zateplovací systém

Na ničem jsme nešetřili – kromě minerálního oleje

StoTherm AimS® je první kompletní zateplovací systém obsahující vícero vrstev, které byly optimalizovány s ohledem na udržitelnost. Všechny systémové komponenty jsou vyrobeny z obnovitelných a dostatečně dostupných surovin: od minerální izolace a přírodních finálních omítek až po fasádní nátěr s technologií lotosového efektu (Lotus-Effect® Technology).

Chci vědět více

Fasádní omítka

Přirozeně inovativní: s 30 % borového oleje.

Stolit AimS® je fasádní povrchová omítka využívající přírodní principy a materiály a která zároveň poskytuje skvělou ochranu proti houbám, řasám a plísním. Tato dokonalá ochrana fasády je navíc zajištěna bez použití biocidních filmů, rozpouštědel či změkčovadel, nemluvě o úspěchu v podobně redukce množství použitého minerálního oleje v pojivu omítky.

Základní vrstva

Naše základní vrstva je bílá a současně velmi zelená.

StoArmat Classic AimS® je organická, bezcementová základní vrstva, vyrobená z obnovitelných a dostatečně dostupných surovin. Kombinuje v sobě ekologický přístup a výrobně aplikační vlastnosti.

Fasádní nátěr

Revoluční obsah, osvědčené vlastnosti.

Ve fasádní barvě StoColor Lotusan AimS® jsme pro Vás zkombinovali řadu výhod, spojujících skvělou funkčnost nátěru s ekologicky udržitelným produktem. Díky naší velmi dobře známé technologii Lotosového efektu® je špína smyta z povrchu fasády spolu s deštěm. Díky nové receptuře však zároveň určujeme standardy pro udržitelnost barev na bázi bionického principu, neboť nahrazujeme až 30 % pojiva na bázi minerálního oleje, pojivem založeným na borovém oleji.

Tři klíčové otázky

 • Kolik minerálního oleje ušetřím se StoTherm AimS®?
  S novou produktovou řadou, použijete-li fasádní systém StoTherm AimS® na bytovém domě s fasádou například 800 m², ušetříte až 173 litrů minerálního oleje.
 • Kolik stromů musíte vykácet, abyste získali borový olej?
  Na výrobu borového oleje nemusí být vykácený ani jeden strom. Borovicová kůra je odpadový produkt z dřevařského průmyslu, který je dostupný ve velkém množství. Tato surovina se používá na výrobu oleje v materiálech AimS.
 • Kde se vyrábí jednotlivé materiály?
  StoArmat Classic AimS®, Stolit AimS® a StoColor Lotusan AimS jsou produkty, které byly vyvinuty a také je vyrábíme v našich závodech v Německu a Rakousku, takže nemusí být převážené přes půl zeměkoule, ale pouze v rámci naší běžné přepravy.

Zjistěte více

Stáhněte si naši brožuru s informacemi o naší nové udržitelné řadě fasádních výrobků AimS®, ale vyplňte náš kontaktní formulář a naši odborníci vám rádi odpoví na všechny vaše dotazy.

Stáhnout brožuru


Kontaktujte nás

Stáhněte si naši brožuru s informacemi o naší nové udržitelné řadě fasádních výrobků AimS®, ale vyplňte náš kontaktní formulář a naši odborníci vám rádi odpoví na všechny vaše dotazy.