1 000 nových barevných odstínů. Miliony kreativních kombinací.

Nový vzorník StoColor System přináší více než 1 000 nových barevných odstínů pro fasády, 225 interiérových odstínů a více než 200 barevných odstínů pro laky a dřevní lazury.

Prozkoumat nový StoColor SystemStáhnout vzorník v PDF formátu

StoColor System

1 000 nových barevných odstínů = nekonečné možnosti

Nový metrický systém barevných odstínů StoColor System přináší do architektury zcela nové a široké možnosti barevných kompozicí. Inspirujte se systematicky vybranými barevnými odstíny s novým barevným systémem, který byl navržen s ohledem na uživatelskou přívětivost a estetiku.

Vybrali jsme 1.000 nových odstínů, tvořících naši inovovanou barevnou paletu pro fasády, která je navíc doplněna o další stovky barev určených pro interiéry, laky či lazury.

Stáhnout vzorník v PDF formátu

Stáhnout barevné palety pro CAD programy

Jeden barevný systém – nekonečné designové možnosti

 1. 1 000 nových fasádních odstínů
  Všechny odstíny lze tónovat také v produktech StoColor Maxicryl či StoColor Dronic
 2. Stovky dalších barev
  225 barevných odstínů pro interiéry, více než 200 odstínů pro laky a 38 pro lazury
 3. Bílé a přírodní odstíny
  24 odstínů bílé: přírodní odstíny bílé a krémové
 4. Široká škála černých a neutrálních barev
  6 odstínů černé, neutrála škála šedé v 16 variacích
 5. Trendy šedé barvy
  8 šedých barevných škál, každá se 6 odstíny, celkem 48 barevných nuancí
 6. 72 historických barevných odstínů
  Například: francouzská okrová, rujánská křídová, egyptská modrá...

„Protože barvy jsou naše vášeň“

Peter Appenzeller a Antonio Romano ze studia StoDesign byli zodpovědní za vývoj nového StoColor Systemu. Chtěli přinést holistický koncept, který bude možné používat dlouhodobě. Barevný systém byl však navržen zejména s ohledem na jeho budoucí uživatele. Existují totiž analytické typy, které považují zvyšování jasu a sytosti za ideální způsob hledání barevných kombinací, zatímco emocionální typy raději pracují přímo se vzorníky.


Rovněž je podstatné zdůraznit variabilitu StoColor Systemu, kterou svým uživatelům nabízí: obsahuje 1 000 barevných odstínů pro fasády, 225 odstínů speciálně navržených pro interiér a 240 odstínů laků a lazur. Obsahuje také řadu historických a kulturně významných barev. Co však nesmíme opomenout, je i řada vzorníků a boxů, které slouží jako vynikající nástroje pro hledání barevného konceptu architektonického díla.

Peter Appenzeller, vedoucí studia StoDesign a Antonio Romano se StoDesign hodnotí barevné odstíny pro nový vzorník StoColor System


Praktické nástroje pro dokonalý barevný design

Harmonický barevný design je málokdy výsledkem náhody. Používání správných nástrojů a důsledně navržených pomůcek je tou nejlepší cestou k vytvoření dokonalého designového schématu. Pro nový StoColor Systém jsme vytvořili tři nástroje, které vám spolehlivě pomohou využít všech jeho výhod.

Vzorník StoColor System

Objednávkové číslo: 09663-103

K dispozici pro Vás máme zcela nový vzorník StoColor System, který obsahuje 1 000 barevných odstínů v jediném „vějíři“ se všemi klíčovými údaji jako koeficient odrazivost světla, příplatkovou skupinu či možnosti tónování v rámci jednotlivých druhů materiálů. Všechny barevné odstíny ve vzorníku jsou určeny pro použití na fasádě.

StoColor System – Edition

Objednávkové číslo: 09663-106

Se 6 individuálními vzorníky v úhledném boxu je verze StoColor System - Edition skvělým nástrojem pro tvorbu holistického designu pro fasády a interiéry, protože můžete těžit ze 4 vzorníků – 1 pro každou část barevného spektra (od červené, po žlutou až po neutrální), 1 s 225 barevnými odstíny určenými pro interiéry a 1 vzorkovnice s více než 200 RAL odstíny a 38 odstíny pro dřevěné lazury.

StoColor System – Box

Objednávkové číslo: 09663-104

Praktický box obsahující samostatné kartičky pro více než 1000 barevných odstínů, které Vám velmi jednoduše pomohou zhodnotit barevnost a kontrast. Záložky pro jednotlivé barevné rozsahy a číslování na zadní straně od 1 po 1 000 umožní velmi snadno udržet v boxu pořádek.

Zhora dolů: StoColor System Box, StoColor System – Edition, StoColor System – vzorník s 1 000 barevnými odstíny pro fasády

Zjistite více o novém StoColor Systemu

Stáhněte si přehled barev StoColor System pro fasádu a interiéry ať už ve formátu PDF nebo ve formě importovatelných paletek pro nejběžnější druhy CAD a grafických programů. Případně se neváhejte obrátit na náš tým odborných poradců, kteří jsou připraveni pomoci vám při řešení materiálové a barevné koncepce fasády či interiéru vašeho projektu nebo zajištěním fyzického vzorníku barevných odstínů StoColor System.

Stáhnout vzorník v PDF formátuKontaktujte nás

Stáhnout barevné palety pro CAD programy


Kontaktujte nás

Stáhněte si přehled barev StoColor System pro fasádu a interiéry ať už ve formátu PDF nebo ve formě importovatelných paletek pro nejběžnější druhy CAD a grafických programů. Případně se neváhejte obrátit na náš tým odborných poradců, kteří jsou připraveni pomoci vám při řešení materiálové a barevné koncepce fasády či interiéru vašeho projektu nebo zajištěním fyzického vzorníku barevných odstínů StoColor System.