Souhra složek zvyšuje hodnotu fasádního systému StoTherm Classic

Souhra složek zvyšuje hodnotu fasádního systému StoTherm Classic

Autor: admin
25. 10. 2018
Systémový přístup je od samého začátku hlavní zásadou Sto. Proto je kontaktní zateplovací fasádní systém StoTherm Classic výsledkem dokonalého sladění všech složek.

StoColor Classic je hospodárný systém s maximální garancí. Investoři oceňují u tohoto systému vysoké izolační účinky a odolnost vůči povětrnostním vlivům. S konečnou povrchovou úpravou Stolit nebo StoSilco je systém odolný proti mikroorganizmům a plísním. Zkouška pevnosti v ohybu dokazuje až 10-ti násobně vyšší elastičnost a odolnost systému StoTherm Classic proti tvorbě trhlin ve srovnání s minerálními systémy. Vysoká odolnost proti vzniku trhlin navíc dopomáhá k udržení konstantní teploty ve zdivu a ochraně stavebního fondu. Mimořádně vysoká je i mechanická odolnost celého systému - je až třicetinásobně větší ve srovnání s minerálními systémy (15 Joulů u systému StoTherm Classic proti 0,5 až 1 J u minerálních systémů). 

Skladba systému

1. lepící hmota - Sto-Baukleber

2. izolace - EPS nebo MW + kotvení

3. armovací vrstva - StoArmat Classic plus

4. armovací síťovina - Sto Glasfasergewebe

5. povrchová úprava - Stolit

 

 

 

 

K lepení se používá minerální tixotropní a vysoce paropropustná lepicí hmota Sto-Baukleber, která je charakteristická velmi vysokou lepící schopností a přídržností k podkladu. Hodí se pro staticky pevné, rovné i nerovné minerální podklady. Je velmi dobře zpracovatelná, a to jak ručně, tak i strojově. Lze ji použít jak pro lepení EPS desek, tak i desek z minerální vlny.

Vysokou odolnost proti vzniku trhlin a proti mechanickému zatížení poskytuje celému systému bezcementová armovací hmota StoArmat Classic plus s vynikající schopností přebírat pnutí. Mezi její přednosti patří také odolnost vůči povětrnostním vlivům, paropropustnost, vysoká bezpečnost zpracování díky přidanému vodicímu zrnu, velmi dobré vlastnosti zpracování, dobrá plnicí schopnost a vynikající roztíratelnost. Nanesení hmoty je jednoduché a bezproblémové. Celý systém StoTherm Classic je nesnadno zápalný, třída reakce na oheň podle EN 13501-1 je u armovací hmoty StoArmat Classic plus A2-s1, d0. K dispozici je také organická, bezcementová armovací stěrka s brzkou odolností proti dešti StoArmat Classic QS, která tuhne značně rychleji v teplotním rozsahu +1°C do + 10°C a při vlhkosti vzduchu až do 95 %. QS-technologie tak poskytuje značné výhody co do času i nákladů a zaručuje plnění termínů i při nepříznivém, vlhkém a chladném počasí počátkem a koncem zimy.

Armovací síťovina Sto Glasfasergewebe splňuje nejvyšší požadavky na odolnost proti tvorbě trhlin a odolnost proti nárazům. Optimalizované silové uchycení je zárukou nejvyšší bezpečnosti a ochrany před vznikem trhlin, výhodou je i vysoká pevnost v tahu, odolnost proti posunutí a zásadám.

Povrchová úprava s organickými omítkami Stolit a silikonovými omítkami StoSilco poskytuje systému StoTherm Classic vysokou odolnost proti řasám a plísním. Omítky jsou tónovatelné dle StoColor Systému, fasádu lze navíc upravit StoDeco profilů, bosáží a plošných lícovek Sto.

Veškeré detaily k systému StoTherm Classic najdete na www.sto.cz.

Přihláste se k odběru novinek

Formulár sa odosiela, počkajte prosím...

Přihláste se k odběru novinek

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Sdílejte článek se svými přáteli

Nový terminál Milano Prime na letišti Malpensa ve Fernu s hladkou omítkou StoSignature

Autor: stoadministrator
29. 9. 2021
Provedením exkluzivního terminálu Milano Prime pro milánské letiště Malpensa připomíná architektonická kancelář One Works, že létání bylo dříve spojeno s atmosférou exkluzivity. Obchodní cestující očekává nezaměnitelná a výrazná budova s minimalistickou, stylovou atmosférou.

Nový terminál navrhli architekti milánské architektonické kanceláře OneWorks

V červenci 2019 byla slavnostně přestřižena páska při inauguraci Milano Prime, nového obchodního a všeobecného leteckého terminálu mezinárodního letiště Milano Malpensa, spravovaného společností SEA Prime. Nový terminál, otevřený 24/7, se rozkládá na ploše 1400 metrů čtverečních. Nachází se ve vyhrazené oblasti letiště Malpensa mezi terminálem 1 a terminálem 2 a zahrnuje prostranství s rozlohou 50 000 metrů čtverečních a hangár o velikosti 5 000 metrů čtverečních, určený pro trysková letadla poslední generace. Terminál Milano prime doplňuje nabídku pro pasažéry a letecké provozovatele, kteří cestují do Milána a Lombardie, tedy velmi atraktivní italské destinace se silným mezinárodním postavením. Projekt, koncipovaný a realizovaný s ohledem na potřeby zákazníků a poptávku trhu, byl realizován podle návrhu mezinárodní architektonické kanceláře OneWorks stavební společností De Vincenzo. Stejně jako na letišti v Linate si všichni pasažéři na Milano Malpensa budou moci užít ultraluxusní specializované služby, jejichž cílem je nabídnout hostům maximální relaxaci a pohodlí před odletem.

 

Polygonální, rafinovaně řezaná budova přitahuje svým pozoruhodným tvarem pozornost cestujících už při přistávání

45 kilometrů od centra Milána leží letiště Milano Malpensa, v jehož areálu vytvořila místní kancelář One Works elegantní terminál. Vstupní část kompaktní stavby se vyznačuje zářezem do jejího objemu. Vyčnívající dynamická střecha působí jako přátelské gesto. O ještě větší kontrast na vnějším plášti, a ještě větší plasticitu se stará souhra temných panelů, prostorných okenních pásů a zářivě bílých ploch. Kdo do terminálu vstupuje, toho očekává elegantní, světlé prostředí: perleťově šedé hliníkové prvky se atraktivně lesknou a třpytí a vytváří různé efekty odrazů. To vše propůjčuje prostoru dojem kvality. Z lobby se pasažéři dostanou k bezpečnostní kontrole, oddělené skleněnou stěnou s posuvnými dveřmi. Pro čekající je k dispozici pět různých exkluzivních lóží. I pres omezenou velikost má terminál mezinárodní atmosféru, a přitom vyzařuje jak útulnost, tak i exkluzivitu.

 

Extrémně hladká omítka StoSignature na předsazené odvětrávané fasádě terminálu

Jemné a hladké povrchové struktury omítek StoSignature se mohou pochlubit čistotou, kterou působí na uživatele okolního prostoru a představují svou hladkostí dokonalost. Zdůrazňují cit architekta, mistrovství řemeslníka a vystihují kvalitu samotného materiálu. Elegance fasády je dosaženo precizní realizací každé vrstvy.

Informace o projektu:

Investor: Sea Prime, Milan, Itálie

Architekti: One Works, Milan

Místo: Ferno

Kompetence firmy Sto: předsazená odvětrávaná fasáda s extrémně hladkou omítkou (StoSignature Fine 30), zčásti s lesklým nátěrem (StoAqua Emaille PU Gloss)

Realizační firma: Sistema Tetto, Chiusano di San Domenico

Fieldset

Přihláste se k odběru novinek

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Prihláste sa k odberu noviniek

Formulár sa odosiela, počkajte prosím...

Sdílejte článek se svými přáteli