Rekonstruovaný supermarket COOP v Lednici s drážkovanou fasádou StoSignature Linear

Rekonstruovaný supermarket COOP v Lednici s drážkovanou fasádou StoSignature Linear

Autor: stoadministrator
23. 2. 2021
Supermarket spotřebního družstva v Lednici prošel v letech 2018-2019 kompletní rekonstrukcí interiéru a exteriéru. Od května 2019, kdy proběhlo jeho otevření, získala prodejna moderní vzhled s proskleným vchodem. Uvnitř prodejny jsou nové regály, velké chladící a mrazící zařízení, pokladny, osvětlení, podlahy, nelze si také nevšimnou krásné dřevěné vinotéky a pultu s uzeninami, který je celý obložený dřevem. Jednoduchostí a působivou čistotou upoutá i fasáda, který využívá všech předností kreativních omítek StoSignature.

Létající inženýři dali budově na lednickém Zámeckém náměstí tvář i ducha

Investorem rekonstrukce byla Jednota, spotřební družstvo v Mikulově, do jejíž sítě prodejen a supermarketů COOP JEDNOTA patří i supermarket v Lednici. Autorem návrhu byli architekti z brněnského ateliéru Létající inženýři pod vedením ing. Arch. Tomáše Havlíčka. Brněnští Létající inženýři potvrdili i na tomto objektu, že jejich „architektura v útoku“ je vše, jen ne nudná a bezduchá.

 

Špičková architektura, řemeslo a materiály charakterizují celý projekt

Fasáda supermarketu COOP JEDNOTA na Zámeckém náměstí v Lednici je zateplena kontaktním fasádním zateplovacím systémem StoTherm Vario, který charakterizuje nejen kvalita, ale i široké možnosti povrchových úprav. Na realizaci drážkované fasády StoSignature Linear byla použita bílá minerální modelační omítka Sto Miral MP, organický mezinátěr Sto Putzgrund a tónovaná silikonově pryskyřičná fasádní barva Sto Color Silco G IQ.  

 

Systém kreativních omítek StoSignature umožnil i na lednickém objektu tvorbu originální povrchové úpravy, přesně podle představ architektů a investora. Díky těmto omítkám lze vyzdobit povrchy prověřenými texturami: od standardních přes jemné nebo hrubé až po grafické či lineární. Právě drážkované fasády, použité na prodejně v Lednici, jsou jednou z trendových textur. Lineární struktury drážek vytváří jemný obraz, který přes svůj nenápadný dekor dává fasádě moderní a nezaměnitelnou podobu.

Informace o projektu:
Objekt:
Supermarket COOP JEDNOTA v Lednici
Investor: Jednota, spotřební družstvo v Mikulově
Architekti: Létající inženýři, Brno
Realizace: Qualibau, s.r.o., Brno
Termín: 2018-2019
Kompetence Sto: StoTherm Vario, kreativní drážkovaná fasáda StoSignature Linear, realizovaná s omítkou StoMiral MP, organickým mezinátěrem Sto Putzgrund a silikonově pryskyřičnou fasádní barvou Sto Color Silco G IQ

Fieldset

Přihláste se k odběru novinek

Prihlásiť sa k newsletteru

Formulár sa odosiela, počkajte prosím...

Přihláste se k odběru novinek

Přihlásit se k newsletteru

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Sdílejte článek se svými přáteli

Kreativní omítky StoSignature na fasádě nové administrativní budovy LANIK v Boskovicích

Autor: stoadministrator
23. 9. 2022
Autorem rekonstrukce a jižní přístavby nové administrativní budovy technologické firmy LANIK v Boskovicích je Ing. arch. Eduard Štěrbák. Nové sídlo firmy odráží jasnou vizí autora a současně představuje současnou tvář a budoucí směřování investora. Vnější podobu nové přístavby a fasádu starší rekonstruované budovy ovlivnily i kreativní omítky StoSignature.

Boskovická rodinná firma LANIK je technologická společnost, působící po celém světě jako výrobce a dodavatel keramických pěnových filtrů. Areál společnosti se nachází v průmyslové zóně Boskovic, a právě tady vyrostlo v letech 2018–2020 nové sídlo firmy. Budova, kombinující starší budovu s novou přístavbou, je umístěna na exkluzivním místě v rámci stávající průmyslové zóny tak, aby tvořila dominantu a jasný orientační bod pro návštěvníky. Současně funguje jako hlavní vstup do areálu firmy LANIK a symbol současné tváře a budoucího směřování společnosti. Jednoduchá kubická forma budovy je zdůrazněna vystupujícím tělesem zasedací místnosti s plně prosklenou a zastíněnou fasádou, která tvoří přirozenou ochranu vstupu před povětrnostními vlivy.


Elegantní a do detailů promyšlený interiér administrativní části.

Na fasádě nové přístavby byla použita ručně broušená tmavá omítka

Součástí výstavby nového sídla společnosti byly úpravy starší budovy, v níž je umístěno provozní zázemí. Rekonstruované interiéry starší části jsou zařízeny úsporně a převládá v nich bílá a šedá barva a jsou zvýrazněny černými kovovými prvky. Zcela nová je na této podlouhlé budově fasáda s kontaktním zateplovacím systémem StoTherm Vario a světlou omítkou, kombinovanou v meziokenních prostorách s broušenou betonově šedou omítkou. Nově byl v této části vybudován před fasádou rošt pro popínavé rostliny a nové je také únikové schodiště. Upravená budova funkčně navazuje na novou vstupní budovu. Fasáda této přístavby je zateplena kontaktním zateplovacím systémem StoTherm Classic, vrchní vrstvu tvoří tmavá ručně broušená omítka. Prosklené plochy jsou pokryty stínicími lamelami, interiéru dvoupodlažního atria s osvětlením shora dominuje levitující schodiště a zábradlí z tenkých lan. Z materiálů je použit pohledový beton a cementový nátěr v kombinaci s masivním dřevem a přírodními artefakty.

 


Večerní pohled na tmavou fasádu budovy.

Kreativní omítky StoSignature splnily požadavky architekta i investora

„Fasádní práce realizovala firma RB Bau, s.r.o. z Brna, jejíž spolumajitel pan Zbyněk Buchta nás vyzval ke spolupráci. U starší původní části nového sídla měl pan architekt Štěrbák jasnou vizi v jemných odstínech. Na hlavní fasádní plochy rekonstruovaného objektu byla použita finální povrchová úprava pomocí silikonově-pryskyřičné omítky StoSilco K 1.5. Prostor mezi okny pak byl ozvláštněn betonově šedým broušeným povrchem StoBeton MP z řady kreativních omítek StoSignature, realizovaný pomocí omítek Stolit K 1.5 a Stolit MP. Na jižní nové přístavbě je potom naopak jedna z nejodvážnějších povrchových úprav: „poškrábaný" StoBeton Ter v tmavém odstínu. Ten se nám podařilo realizovat díky bezcementové podkladní omítce StoArmat Classic plus. Aplikace finálního povrchu pak probíhala pod drobnohledem pana architekta Štěrbáka a jednatele investora pana Igora Láníka. Následné broušení, umývání, znovu broušení a další umývání bylo časově náročné, ale nakonec se nám po několika vzorkovacích dnech podařilo dosáhnout výsledku, který architekta i jednatele firmy LANIK plně uspokojil.“ říká obchodně technický poradce Sto Martin Kadlc.

Informace o projektu:
Objekt:
Administrativní sídlo firmy LANIK, Boskovice
Investor: LANIK s.r.o.
Autor: Ing. arch. Eduard Štěrbák, spolupráce Michal Hořelka, Daniel Chocholatý
Realizace: 2018-20
Realizační firma: RB Bau, s.r.o., Brno
Kompetence Sto: zateplovací systém StoTherm Classic, StoTherm Vario, kreativní omítky StoSignature (StoSilco K, Stolit K a Stolit MP), podkladní omítka StoArmat Classic plus

Přihláste se k odběru novinek

Přihlásit se k newsletteru

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Prihláste sa k odberu noviniek

Prihlásiť sa k newsletteru

Formulár sa odosiela, počkajte prosím...

Sdílejte článek se svými přáteli