Černá a bílá na fasádě rodinného hotelu nedaleko Merana

Černá a bílá na fasádě rodinného hotelu nedaleko Merana

Autor: stoadministrator
6. 5. 2021
Rodinný hotel Gartner najdete v jihotyrolské vesnici Tirol nedaleko Merana. Rodina Gartnerových, která hotel vlastní a provozuje, nechala hotel rozšířit o dvoupatrovou budovu pro wellness, a také o velký loft se soukromou zahradou. Autorem návrhů je architektonická kancelář Monovolume architecture+design z Bolzana.

Nenucenost, přirozenost a styl

To jsou tři typické rysy, které charakterizují jak hotel Gartner, tak i jeho majitele, rodinu Gartnerových. Rozsáhlá přestavba rodinný hotel nejen zvětšila, ale také kvalitativně zhodnotila. Architektonická kancelář Monovolume architecture+design, sídlící v Bolzanu, vytvořila budovu pro wellness v podobě White Spa House s charakteristickými jasnými liniemi a vznosnými tvary.

 

Černá a bílá barva dominují oběma budovám

Dvoupatrová stavba zaujímá exkluzivní místo v okolní krajině, zvenčí je celá bílá, zatímco uvnitř dominuje černá barva, na jejímž pozadí se velmi dobře vyjímá oranžový a žlutý designový nábytek. Do tohoto architektonického hávu je zahalena mimo jiné panoramatická sauna s úchvatným výhledem na horskou krajinu, „sněhová místnost“, která podporuje prokrvení a látkovou výměnu, relaxační místnost s vodními lůžky a prostorné fitness studio. Nedaleko White Spa House vznikl loft o 70 metrech čtverečních. Loft má zvenku černou barvu a patří k němu soukromá zahrada o rozloze 106 metrů čtverečních. Kromě toho byla nově upravena již stávající zimní zahrada, novou podobu dostala i zahrada a byl vytvořen vnější relaxační prostor.

 

Výběru barev přizpůsobili architekti i použité fasádní nátěry

Kromě zateplovacího fasádního systému Sto Therm Vario si ze sortimentu Sto vybrali jihotyrolští architekti i fasádní barvy. Plášť budovy chrání před řasami a plísněmi barva Sto Color Dryonic G s bionickým principem účinku proti řasám a plísním, na černou fasádu loftu zvolili autoři rekonstrukce fasádní barvu odrážející teplo StoColor X-black.

Informace o projektu:
Investor:
Rodina Gartnerových
Architekt: Monovolume architecture+design, Bolzano, Itálie
Místo: Hauptstraße 65, Tirol
Kompetence firmy Sto:

  • zateplovací fasádní systém (Sto Therm Vario),
  • fasádní barva bez biocidů s bionickým principem účinku proti řasám a plísním (Sto Color Dryonic G),
  • fasádní barva odrážející teplo (StoColor X-black)

Realizační firma: AZ Pitture Srl, Bolzano

Fieldset

Přihláste se k odběru novinek

Formulár sa odosiela, počkajte prosím...

Přihláste se k odběru novinek

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Sdílejte článek se svými přáteli

Metličkovaná fasáda na sídle společnosti PDP v Nitranských Sučanech

Autor: stoadministrator
31. 5. 2021
Jednoduchou a funkční administrativní budovu na venkově navrhli architekti Martin Vanko a Ľubomír Fuňa z bratislavského ateliéru FVA. Podle jejich slov bylo hlavním požadavkem stavebníka postavit budovu s trvanlivou konstrukcí a s příjemným, ale zároveň současným vzhledem. O tom, že se jejich dílo podařilo, svědčí i Cena veřejnosti, kterou objekt získal v rámci slovenské celostátní soutěže Stavba roku 2017. Na vzhledu fasády objektu se výrazně podílela organická hrubozrnná modelační omítka Stolit Effect, která byla upravena metličkovaním do kreativní textury StoSignature Linear.

Komfortní zázemí pro práci a současně důstojná reprezentace investora

Společnost PDP působí v regionu dlouhou dobu jako ověřená stavební společnost a nové sídlo společnosti proto mělo plnit kromě komfortního místa pro práci a setkání i důstojnou reprezentační funkci. Objekt se nachází v centrální části obce Nitrianske Sučany v okrese Prievidza. Stavba vznikla na místě bývalého obecního úřadu a požární zbrojnice, je dvoupodlažní a svým osazením v centrální části obce doplňuje urbánní strukturu. Navzdory své administrativní funkci svým osazením a proporcemi zapadá do stávající struktury rodinných domů. Vstupy do objektu jsou vytvořeny zapuštěním části hmoty objektu.

 

Na prvním nadzemním podlaží je dispozice rozdělena středovou komunikací, spojující dva vstupy do budovy. Ta rozděluje na obou patrech prostory kanceláří od jejich dalšího vybavení. První nadzemní podlaží zahrnuje kromě kanceláří pro vedení i jednací sál. Druhé podlaží je obsazeno kancelářemi personálu spolu s jejich skladovým a hygienickým zázemím.

 

Kreativní omítka s texturou StoSignature Linear dokonale splnila požadavky investora – dobře ladí s okolím a dodává domu elegantní vzhled a vlastní identitu

Uliční fasádě dominuje dvanáct stejně vysokých oken s jedním šikmým ostěním z jihovýchodní strany. Díky této úpravě se dostává do interiéru více světla. Na fasádu byla použita organická hrubozrnná modelační omítka Stolit Effect, která svým strukturovaným vzhledem, realizovaným metodou metličkování, mění svůj odstín a vizualitu v závislosti na slunečních poměrech. Jejím podkladem je standardní zateplovací systém Sto.

Informace o projektu:
Investor: PDP s.r.o.
Místo: Nitrianske Sučany, Slovensko
Architekti: Ľubomír Fuňa, Martin Vanko, FVA, s.r.o., www.fva.sk
​Fotografie: Tomáš Manina
Kompetence Sto:

 

Fieldset

Přihláste se k odběru novinek

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Prihláste sa k odberu noviniek

Formulár sa odosiela, počkajte prosím...

Sdílejte článek se svými přáteli